Hoppa till huvudinnehåll Sök Logga in Bli medlem

Årsmöte 1 februari 2025

Publicerad: 2025-01-08 21:30 • Uppdaterad: 2025-01-22 20:48

Vi välkomnar alla medlemmar på årsmöte och föreläsning lördagen den 1/2 i Göteborg.

Årsmötet startar kl 11.00, fika och mingel från 10.30. Efter mötet bjuds vi på föreläsning av Erwin Lindén “Bättre omhändertagande av ländryggssmärta - undvik ländryggsfällan och upptäck den bortglömda ryggövningen”. Sedan avslutar vi med gemensam lunch (Observera att ordningen på lunch och föreläsning av ändrats sedan inbjudan gick ut).

Erwin är specialistfysioterapeut inom Smärta och Smärtrehabilitering. Han är kliniskt verksam på uppdrag av Region Stockholm i egen verksamhet i regional primärvård samt deltid på Smärtmottagningen, Capio St Görans sjukhus. Han är även ledamot i Förbundsstyrelsen, Fysioterapeuterna samt Smärtsektionen, Fysioterapeuterna. 

Mötets datum: lördag 1 februari 2025. 
Mötets plats: Centralen Konferens Göteborg, möjlighet att delta digitalt Anmälan: Inbjudan med anmälningslänk finns bakom inlogg på ‘Min sida’

 

Du som är företagare i Västra Götaland är dessutom välkommen till årsmötet för distriktets företagarförening Västra Götalands privata Fysioterapeuter (VGPF) den 3/2 kl 19.00 via teams. Se kalendariet för mer information.

Årsmöte Distrikt Västra Götaland